Sázení stromořadí podél cesty - 13. a 14. října 2018

9. září v 07:13

Společná výsadba 20 ovocných stromků místních odrůd podél nově opravené cesty v úseku mezi Deskami a křižovatkou, příjemná slunečná akce pro děti i dospělé, sousedy, přátele i náhodné kolemjdoucí. Moštování jablek a hrušek, vaření polévky na ohni z místních zdrojů zeleniny, pečení pizzy ve venkovní peci, pouštění draků,..

O víkendu  proběhla společensko - pracovní akce s dětmi "sázení ovocného stromořadí" kolem cesty z Hodonic do Desek. 

V úseku od křižovatky k váze bylo vysázeno 20 stromků (18 jabloní, 2 hrušně) starých místních odrůd a každý stromek jsme oplotili a vydatně zalili.  Sadařka Dana Kindlmannová nám k tomu přidala informace o svém způsobu sázení a o jednotlivých odrůdách vysazovaných stromků. Polovina z nich je naroubována ze starých ovocných stromů z Novohradska, ostatní převážně z Velešínska.

V sobotu jsme si za slunečného a větrného počasí, na novém odpočívadle "Na půli cesty", užili také ručního moštování jablek a hrušek, vaření na ohni a společného občerstvení a na závěr pouštění draků s dětmi.

V neděli se podařilo vysadit ještě 3 hrušnové podnože v sadu "Na Šenku" a upéct a sníst výbornou pizzu ve venkovní hliněné peci na nedaleké louce.

Akce byla středně náročná:) Všem děkujeme za účast a pomoc.